Wojna biologiczna – Koronawirus

by Jerzy Malinowski

Na świecie wyróżniamy wiele wojen wytworzonych od zarania dziejów przez ludzi.

Definicji wojen jest wiele. Najnowsze nie uznają wojny za zjawisko czysto militarne, lecz totalne, łączące w sobie politykę wewnętrzną i zagraniczną, gospodarkę i działania wojenne. Na pojęcie wojny składają się zgodnie z nimi zjawiska społeczne, historyczne i klasowe, polegające na regulowaniu sporów i regulowaniu celów politycznych przez zastosowanie przemocy. Wojna to działania wojenne w rozumieniu operacji wojskowych, ale także stan prawny, w którym uznaje się istnienie wojny. W tym kontekście należy wojnę rozumieć jako konflikt z użyciem broni między państwami, blokami państw, narodami czy klasami społecznymi. W bliskich nam czasach mamy wiele wojen, jak np. wojny światowe, błyskawiczne, pozycyjne, zastępcze, biologiczne – prowadzone przy użyciu mikroorganizmów, , chemiczne, totalne, zimne wojny, prewencyjne, lokalne, dżihad-wojny święte, jądrowe – atomowe, nuklearne, manewrowe, radiowe, psychologiczne, sukcesyjne, hegemoniczne, domowe, cybernetyczne, asymetryczne,  sprawiedliwe, rakietowo-jądrowe, celne, kolonialne, religijne, powietrzne, informacyjne, hybrydowe czy wojny konwencjonalne. Uffff, dużo tego.

Czy Koronawirus to wojna biologiczna ?

Pojawiają się kolejne teorie, raporty i szokujące informacje. Niektórzy mówią jasno; COVID-19 to broń biologiczna. Zaczął się od targu w Wuhan w Chinach, gdzie jedzone koale, szczenięta, wilki i węże. W Wuhan jest także tajne labolatorium /posiada takowe wiele krajów na świecie/ , w którym bada się najgroźniejsze choroby świata. Pojawiają się niepotwierdzone informacje, że rząd Chin pozbył się osób ostrzegających przed epidemią, i mógł celowo pozwolić na jej rozwój. SARS-CoV-2 to wirus zmodyfikowany genetycznie i spełniający cechy broni biologicznej. Z drugiej strony dlaczego nie Rosja, USA czy inny kraj na świecie nie mógł zastosować tego wirusa na terenie Chin. Teorii spiskowych jest i będzie wiele.

Naukowcy w Irlandii wyasygnowali 19 szczepów tego wirusa. Posiada on różne sygnatury genetyczne. Poszczególne mutacje mogą różnić się między sobą, np.zaraźliwością. Powodują prawdopodobnie lżejszy i cięższy przebieg. Włochy, USA czy Hiszpania a kraje Europy Środkowej czy Wschodniej. Są istotne różnice. Przynajmniej na razie.

Koronawirus wywołał panikę, ta wojna zmienia nas wszystkich. Rozróżniamy lęk i strach. Lękamy się wtedy, kiedy nie bardzo wiemy, czego się boimy, choć mamy poczucie zagrożenia. Strach jest wtedy, gdy mamy już przedmiot zagrożenia, konkretnie. I wtedy uruchamia się pierwotny instynkt, który każe nam reagować ; uciekaj lub walcz. Z lękiem jest trudniejsza sprawa, bo często reagujemy irracjonalnie, żeby lęk zredukować; myślenie magiczne, modlitwa, wiara w amulety, cudowne lekarstwa, jesteśmy podatni na sugestie. Szukamy informacji, które pozwolą nam ten lęk zredukować.

W tej chwili jesteśmy w stanie wojny biologicznej, choć ludzie albo nie zdają sobie z tego sprawy, albo nie chcą tego stanu nazwać wojną.

Wokół zagrożenia mamy ograniczenia swobody i wolności choćby przez przymusową kwarantannę lub dobrowolną izolację. Rośnie też poziom braku zaufania do siebie wzajemnie, bo przecież każdy może być nosicielem.  To grozi dezintegracją społeczeństwa – nie każdy będzie stan izolacji wytrzymywał.

Epidemia będzie trwała zapewne rok czy dwa, może dłużej. Różne państwa reagują inaczej. Polska, nasz rząd jak każdy inny doprowadziła do różnych restrykcji. Ludzie boją się , więc jest totalne podporządkowanie się. Jednocześnie Polska zajmuje niechlubne miejsce wśród 30 państw wykorzystujących pandemię do ograniczania wolności obywateli. Znaleźliśmy się na tej liście obok Chin, Rosji czy Filipin. Zestawienie to przygotowało grono redaktorów amerykańskich. Zajęliśmy to “zaszczytne” miejsce dzięki planowanym wyborom Prezydenta RP, które mają się odbyć w maju. Moim zdaniem, PIS zaistniałą sytuację wykorzysta do umocnienia władzy, swojej partii i wprowadzi kolejne systemy kontroli obywateli. Z drugiej strony, dzisiaj właśnie zapowiedzieli “odmrażanie” niektórych restrykcji, większe limity w sklepach, aktywność w lasach w parkach itp. Po co te zapowiedzi pomimo wirusa. Czy on raptownie stracił swoją emisję, zelżał ? Bzdura. Wybory się zbliżają, będą dalej kłamać odnośnie ilości zakażonych, zmarłych. Ponadto w coraz większym stopniu staje produkcja, wytwarzanie dóbr. Muszą podejmować konkretne decyzje co do gospodarki kraju, a rozdawać pieniądze “za darmo” za przykładem Niemiec czy USA jest rządzącym nie na rękę. Więc pomimo wirusa – rodacy = do pracy.

W każdym kraju niebagatelne znaczenie ma fakt, że wirus atakuje z negatywnym skutkiem ludzi starszych. tych po 50, głównie zaś po 65 rokiem życia. Dla każdego rządu to niebywały “rarytas”. To przecież głównie emeryci. Po co im płacić emerytury? Przecież to pieniądze “wyrzucone w błoto”, tacy już nic nie wytwarzają. Dla każdego Rządu emeryci są niepotrzebnym balastem. Ludzie młodzi, silni przechodzą wirusa często bezobjawowo, oczywiście zarażając innych. Cóż, swoista selekcja naturalna.

Muszę się ja więc szczególnie pilnować. Niestety od ponad 40 lat palę papierosy i czuję nawet bez koronawirusa dyskomfort oddechowy. Trzymaj się Jurek ;))

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

W ramach witryny stosujemy pliki cookies. Akceptuj